Hva er forskjell mellom Ă„ ha arbeidslyst og kompetanse ? đŸ’

F2EB5C4A-7CD3-4436-A8B3-02E12ECC86A2

Kommunikasjon innen salg, service og ledelse. Syv prosent av selgerne stĂ„r for 80 prosent av salget. Ditt valg hos Nordic Business Academy er kanskje starten pĂ„ Ă„ bli en av disse😊

Hva er det unike med disse personene?

Hva er det som kjennetegner de beste innen salg og service? Vi har intervjuet en rekke dyktige selgere,
salgs- og markedssjefer, grĂŒndere og salgstrenere, alle med Ă„relang erfaring. Hva er beste praksis? Er
det miljÞet som former oss eller finnes det et eget salgsgen som noen har og andre ikke har? Er vi fÞdt serviceminded?
Vi er alle selgere. Siden salg og service inngÄr i mange relasjoner, er arbeidsheftene nyttig for deg
bÄde profesjonelt og privat. Den er sÄgar nyttig uansett hvilket yrke du har for salg er kommunikasjon.

Det er kommunikasjon med din potensielle kunde, men ogsÄ med deg selv. For dette er selve mÄlet
med det vi skriver; Ă„ inspirere deg til Ă„ bli den beste selgeren du har mulighet til Ă„ vĂŠre.

Vi kaller de dyktige selgerne for bestselgere. En bestselger har
skjĂžnt at salg er en troverdig blanding av kommunikasjon, fĂžlelser og teknikk.
Faginnholdet fra ”Bestselgeren” bþkene  er din person-lige biblioterapi innen salg, service og ledelse.
Biblioterapi er en terapiform som du fÄr nÄr du leser. Boklesing mellom kundebesÞkene gjÞr deg
bedre. Forskning pÄ selvhjelpsbÞker om tanker og fÞlelser viser at terapeuter som foreskriver bÞker til sine pasienter, oppnÄr bedre resultater enn de
terapeutene som ikke gjĂžr det.

86 prosent av pasientene rapporterte bedring nĂ„r de leste selvhjelpsbĂžker mellom konsultasjonene. NĂ„r du trener pĂ„ ”Bestselg-eren”, vil du oppleve at du fungerer bedre i jobben din.

Hvorfor? Jo, fordi kjĂžp og salg er fĂžlelser.

BÄde du og dine kunder fÞler slik de tenker. Kunnskap endrer din tenkemÄte. Og derved endrer du mÄten du fÞler pÄ. NÄr du fÞler for salg, smittes kunden av lysten til Ä kjÞpe.

Du mĂ„ finne din egen stil. Ingen blir gode selgere ved Ă„ kopiere andre. Du mĂ„ legge noe til. Å stille seg selv spĂžrsmĂ„l er en god metode for forbedring. Du mĂ„ tillate deg selv Ă„ prĂžve, feile og lykkes. Det er mer effektivt enn Ă„ fĂ„ svaret servert pĂ„ et fat.

Hvorfor? Fordi spÞrsmÄl gir oppdagelser mens svar gir opplevelser.

Hva er forskjellen? Opplevelse er Ä vÊre med pÄ noe. Det er en passiv lÊreform. Oppdagelser er aktiv lÊring. De engasjerer bÄde hÞyre og venstre side av hjernen. Oppdagelser huskes bedre fordi de er vÄre egne.

For Ă„ lĂŠre effektivt, mĂ„ du evaluere bĂ„de dine fĂžlelser og dine erfaringer fortlĂžpende. Om det du gjorde ble en suksess, vil det sann-synligvis bli suksess neste gang ogsĂ„. GjĂžr du mer av det samme, vil du lykkes enda bedre. Og blir det asko, spĂžr deg selv: ”Hva var det som var annerledes denne gangen?

Og hva kan jeg gjĂžre med det?” Stiller du deg Ă„pen for spĂžrsmĂ„l, vil svarene komme. Kanskje ikke med en gang, men ofte mens du gjĂžr noe annet. Kanskje etter en natts sĂžvn. Kanskje i form av en drĂžm, et mareritt eller en plutselig klarhet.

En sannhet eller en Äpenbaring kommer ofte fra noe ubehagelig. I marerittet er det et ubehagelig vesen, et skremmende dyr eller fryktet opplevelse som gir deg de gode svar. Det er ingen grunn til Ä frykte. Du blir en bestselger av Ä strekke deg.

Kay Ellingsen 91721000🍒 kay.elling@hmail.com

Ukjent sin avatar

About kayelling

Jeg har vĂŠrt sĂ„ heldig Ă„ kunne omstilt og utviklet en kundemasse pĂ„ 20.000 personer i 1.200 bedrifter. Dette har gjort at jeg kanskje er en av de mest erfarne “utviklere” i skandinavia innen vekst. Jeg er serifisert som hypnoterapeut og er ogsĂ„ medlem hos Dansk Hypnose FĂŠlles Forbund. Forfatter av fagbĂžker innen salg, service og prestasjonsledelse (Situasjonsbestemt ledelse); Bestselgerens 24 ferdigheter, 2012 Bestselgerens kommunikasjon, 2012 Prestasjonsledelse av Bestselgeren, 2012 Bestselgerens verktĂžykasse, 2012 Hypnoterapeut og NLP Master Practitioner – 4 Ă„rig utviklingsprogram med ferdighetstrening med utvikling av 1.800 personer over 5 Ă„r. Ref.; Norges Beste Rekrutterer og FAFO rapport-forskning. Sertifisert til Ă„ anvende en rekke person- og teamrollekonsepter bl.a. Management Strategies. Har utarbeidet atferdsanalyser innen: Realasjonsanalyse, Teamanalyse og Lederstiler. Kay arbeider i dag som fagansvarlig rĂ„dgiver/terapeut og coach med “laserfokus” pĂ„ headhunting, lederutvikling, salg og servicekvalitet. Han har over 20 Ă„rs erfaring (17 000 timer) fra forbedrings-prosesser i nĂŠringslivet og er spesialist pĂ„ adferdspsykologi og utvikling av mennesker. Dokumenterer topp resultater pĂ„ salg, service og lederutvikling. Flere av Kay‘s kunder har doblet-tredoblet sin omsetning og blitt Gasellebedrifter. Han er kjent for Ă„ kvalitetssikre utviklingsprosesser. Kay sine bĂžker er blitt godkjent fra HĂžgskolen med totalt 30 studiepoeng. Han er ogsĂ„ vĂŠrt inne som faglĂŠrer pĂ„ MarkedshĂžgskolen innen Personlig salg og Relasjonsledelse. Bestselgerseien 1-4 er ogsĂ„ nĂ„ blitt brukt som dokumentasjon innen salg og servicekvalitet og blitt ISO godkjent gjennom bedriften SKANEM
Dette innlegget ble publisert i Uncategorized. Bokmerk permalenken.

Legg igjen en kommentar