«Jeg har brukt 25 år på å utvikle mennesker – nå har KI nesten overtatt kursrommet!»

Tre digitale fagbøker. Tre viktige kompetanseområder. Og en personlig KI-lærer som er tilgjengelig når du trenger den.

Gjennom mer enn 25 år har jeg arbeidet med salg, service, ledelse og utvikling av mennesker. Jeg har hatt gleden av å arbeide med rundt 20 000 mennesker og nærmere 1 800 virksomheter.

Jeg har møtt dyktige selgere som ønsker å bli enda bedre, servicemedarbeidere som vil forstå kundene sine, og ledere som ønsker å skape resultater gjennom andre mennesker.

Gjennom alle disse årene har én ting blitt stadig tydeligere for meg: Det er ikke nødvendigvis den som vet mest, som lykkes best. Det er den som klarer å omsette kunnskap til handling.

Fra tradisjonelle kurs til læring 24 timer i døgnet

Jeg har brukt utallige timer i kursrom, holdt foredrag, undervist og utviklet faglige modeller og metoder. Men ett spørsmål har fulgt meg: Hva skjer med kunnskapen når kurset er over?

Mange kommer tilbake til en travel arbeidshverdag. Nye oppgaver tar oppmerksomheten, og det man lærte, blir gradvis glemt.

Jeg ønsket å skape noe som kunne leve videre etter kurset. Noe som gjorde det mulig å lære, trene og utvikle seg akkurat når behovet oppstår. Det ble starten på videreutviklingen av mine tre digitale fagbøker med integrert kunstig intelligens.

I dag kan du ikke bare lese fagbøkene mine. Du kan også stille spørsmål, få faglige forklaringer og arbeide med praktiske utfordringer sammen med en KI-lærer – hele døgnet.

Tre fagbøker – tre veier til bedre resultater

1. Bestselgerens ferdighetshjul

Bli en bedre selger gjennom konkrete ferdigheter.

Hva er det som skiller de beste selgerne fra resten? Gjennom mange års erfaring utviklet vi en modell med seks salgsfaser og 24 ferdigheter som kan trenes og forbedres.

Fagboken gir deg praktiske metoder for kundemøter, behovskartlegging, kommunikasjon, argumentasjon, innvendinger og kundeoppfølging. Med KI-læreren kan du for eksempel trene på hvordan du håndterer en kunde som synes prisen er for høy, eller forberede deg til et viktig salgsmøte.

2. Forstå mennesker – Forstå kunden

Forstå hvorfor mennesker tenker, kommuniserer og handler forskjellig.

Gjennom karrieren har jeg erfart at evnen til å forstå andre mennesker ofte er avgjørende for å lykkes. Denne fagboken gir innsikt i fire ulike kommunikasjonsstiler og hvordan du kan tilpasse kommunikasjonen til forskjellige mennesker.

Med KI-læreren kan du øve på kundesamtaler, forstå ulike reaksjoner og utvikle bedre relasjoner. Kunnskap som er like nyttig i salg og service som i ledelse og samarbeid.

3. Prestasjonsledelse av medarbeidere

Gode resultater skapes gjennom mennesker.

Jeg har møtt mange ledere som er dyktige fagpersoner, men som opplever at det å lede mennesker er langt mer krevende.

Denne fagboken handler om motivasjon, kommunikasjon, lederstiler, emosjonell intelligens og hvordan man utvikler medarbeidere og team. Med KI-læreren kan du blant annet forberede medarbeidersamtaler, arbeide med motivasjonsutfordringer og få hjelp til å reflektere over vanskelige ledersituasjoner.

En fagbok som aldri stenger

Det jeg synes er mest spennende med denne utviklingen, er ikke teknologien i seg selv. Det er muligheten den gir mennesker.

Tenk deg en selger som trenger råd før et kundemøte klokken åtte om morgenen. En servicemedarbeider som ønsker å bli tryggere i møte med krevende kunder. Eller en leder som vil forberede en vanskelig samtale hjemme på kvelden.

Nå kan de arbeide med relevant fagkunnskap akkurat når det passer. Fagbøkene er også tilrettelagt for personer med dysleksi, slik at flere kan få glede av innholdet.

Du bestemmer selv tempoet. Du kan lære litt hver dag, stille spørsmål underveis og komme tilbake til fagstoffet så ofte du ønsker.

25 års erfaring – tilgjengelig for 695 kroner

Da jeg begynte å arbeide med kompetanseutvikling, var kursrommet den viktigste læringsarenaen. I dag kan jeg gjøre mye av denne kunnskapen tilgjengelig for mennesker over hele landet, uavhengig av tid og sted.

Jeg har valgt å gjøre fagbøkene tilgjengelige for 695 kroner per fagbok, med tilgang i 12 måneder. Det tilsvarer under 60 kroner i måneden for muligheten til å utvikle ferdigheter du kan ha nytte av gjennom hele yrkeslivet.

For meg handler dette om noe større enn å selge fagbøker. Det handler om å gjøre kunnskap tilgjengelig, praktisk og nyttig for flere mennesker. For kunnskap skaper først virkelig verdi når den blir brukt.

Er du nysgjerrig på hvordan fagbøkene fungerer, og hva de kan bidra med i din egen utvikling? Ta gjerne en titt på de tre fagbøkene på hjemmesiden min.

Se fagbøkene her: https://www.kayellingsen.no/e-boker.html

Kay Ellingsen
Forretningsutvikler | Headhunter | Faglærer | Foredragsholder | Forfatter
Telefon: 915 39 000
E-post: kay.elling@gmail.com
Hjemmeside: https://www.kayellingsen.no

Ukjent sin avatar

About kayelling

Jeg har vært så heldig å kunne omstilt og utviklet en kundemasse på 20.000 personer i 1.200 bedrifter. Dette har gjort at jeg kanskje er en av de mest erfarne “utviklere” i skandinavia innen vekst. Jeg er serifisert som hypnoterapeut og er også medlem hos Dansk Hypnose Fælles Forbund. Forfatter av fagbøker innen salg, service og prestasjonsledelse (Situasjonsbestemt ledelse); Bestselgerens 24 ferdigheter, 2012 Bestselgerens kommunikasjon, 2012 Prestasjonsledelse av Bestselgeren, 2012 Bestselgerens verktøykasse, 2012 Hypnoterapeut og NLP Master Practitioner – 4 årig utviklingsprogram med ferdighetstrening med utvikling av 1.800 personer over 5 år. Ref.; Norges Beste Rekrutterer og FAFO rapport-forskning. Sertifisert til å anvende en rekke person- og teamrollekonsepter bl.a. Management Strategies. Har utarbeidet atferdsanalyser innen: Realasjonsanalyse, Teamanalyse og Lederstiler. Kay arbeider i dag som fagansvarlig rådgiver/terapeut og coach med “laserfokus” på headhunting, lederutvikling, salg og servicekvalitet. Han har over 20 års erfaring (17 000 timer) fra forbedrings-prosesser i næringslivet og er spesialist på adferdspsykologi og utvikling av mennesker. Dokumenterer topp resultater på salg, service og lederutvikling. Flere av Kay‘s kunder har doblet-tredoblet sin omsetning og blitt Gasellebedrifter. Han er kjent for å kvalitetssikre utviklingsprosesser. Kay sine bøker er blitt godkjent fra Høgskolen med totalt 30 studiepoeng. Han er også vært inne som faglærer på Markedshøgskolen innen Personlig salg og Relasjonsledelse. Bestselgerseien 1-4 er også nå blitt brukt som dokumentasjon innen salg og servicekvalitet og blitt ISO godkjent gjennom bedriften SKANEM
Dette innlegget ble publisert i Uncategorized. Bokmerk permalenken.

1 Response to «Jeg har brukt 25 år på å utvikle mennesker – nå har KI nesten overtatt kursrommet!»

  1. Ivar Lie sin avatar Ivar Lie sier:

    Dette var utrolig bra kay!!! Midt o blinken. Hammeren traff midt på spikerhodet. Imponert. Skulle ønske noen hadde sagt dette til meg før. Tusen takk !!

Legg igjen en kommentar