
I Bok 3 omtaler vi betydningen av at dine
medarbeidere (og du selv) kjenner din egen atferd og tilpasser den til kundens atferdsstil. Vi forteller deg hvordan du skal utvikle dine medarbeidere slik at de oppnÄr kundens tillit og dermed god samhandling. Vi forteller deg hvordan du fÄr en lÞnnsom salgs- og service-bedrift.
Bokas mĂ„l er Ă„ bidra til en âny kulturâ innen salg, service og ledelse. Prestasjonskultur
er en kultur som skaper og gjenskaper viktige prestasjoner pÄ et stadig bedre nivÄ. Prestasjonskultur kjennetegnes av selvledelse og
prestasjonsledelse. Medarbeiderne tar ansvar for egne prestasjoner og egen utvikling. Din jobb som leder er Ă„ skape forutsetninger for at dette er mulig.
Prestasjonsledelse er fÞrst og fremst handlingsorientert og fokuserer pÄ den enkeltes eller teamets prestasjonsarena, enten den er i arbeidslivet eller pÄ idrettsbanen.
Boka tar utgangspunkt i at folk er forskjellige. Vi deler dine ansatte inn i fire atferdsmÞnstre som vi kaller rÞdt, gult, grÞnt eller blÄtt at-
ferdsmÞnster. Og vi kombinerer atferdsmÞns-tre med VAKT-modellen: Noen lagrer informasjon og erfaring i bilder (Visuelle), andre i lyd (Auditive) og atter andre i lukt, smak og bevegelse (Kinestetiske). Noen tenker
hovedsakelig i fortid, nÄtid eller fremtid. Ulike kombinasjoner av atferd gjÞr oss til unike mennesker med stort potensiale til utvikling.
Prestasjonsledelse av Bestselgeren har to
deler. I del 1 ser vi pÄ hvordan du skal lede dine ulike salgs- og servicemedarbeidere
gjennom de seks salgsfasene ved hjelp av de 24 ferdighetene. I del 2 beskrives prestasjons- orientert lederskap.
Boka bygger pÄ de to foregÄende bindene i bestselgerserien.
Bestselgerens 24 ferdigheter anbefaler vi
deg Ă„ gi til alle dine medarbeidere. I Best-
selgerens kommunikasjon fortalte vi om
hvordan salgs- og servicepersoner kan iden- tifisere kundens atferdsstil, bli oppmerksom pÄ kundens behov og Þke resultatet gjennom Ä identifisere ulike kunders atferd og kjÞps-
stil. Vi introduserte de fire atferdsfamiliene: rÞd, gul, grÞnn og blÄ.
NÄr du skal lede din medarbeider til salg og service, anbefaler vi spesielt at du har satt deg inn i bok 2 Bestselgerens kommunikasjon. Den omhandler
hvordan salgs- og servicearbeideren skal
lede kunden til kjÞp av bÄde synspunkter og produkter. Dersom du bytter ut ordet kunde med medarbeider og selger/servicemedarbei- der med leder vil du kunne bruke de samme ferdighetene nÄr du skal veilede den enkelte medarbeider.
Slik selgeren skal lede kunden til kjĂžp, skal du lede medarbeideren til Ă„ bli den beste innen salg og service.
Om du er godt kjent med stoffet, kan du
sammen med dine medarbeidere gÄ rett pÄ forbedringspotensialene. Det kan dere gjÞre i medarbeidersamtaler og i utviklingsprogram- mer du mÄtte gjennomfÞre for dine ansatte.
Pris Bok 3 prestajonsledelse og Bok 4 verktÞykassa kr. 485,- (dette er 50% rabatt pÄ siste opplag)
Nordic Business Academy Kay Ellingsen – OpplĂŠringsansvarlig og forfatter kay.elling@gmail.com 917 21000